BALAYI İÇİN KAPADOKYA'YI ZİYARET ETMEK İÇİN EN İYİ ZAMAN

Kapadokya, geniş dağlık kırsal alanı, değişen iklimi ve dinamik kültürü gibi birçok nedenden dolayı eşsiz bir destinasyondur. Bu diyorda kayak, güneşlenme, dağa tırmanma, alışveriş veya yerel kültür hakkında bilgi edinme gibi konularda herkesi memnun edecek bir şey var. Çeşitli hava koşulları nedeniyle, seyahatinizden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için doğru zamanı bulmak önemlidir.

Bahar (Mart - Mayıs)
Bahar zamanı, ünlü pericaları nedeniyle Kapadokya'yı ziyaret etmek için çok popüler bir zamandır. Ihlara Vadisi'nde tomurcuklanmaya ve çiçek açmaya başlarlar ve daha sonra her yer canlanmaya çalışır. Yılın bu zamanı ulaşım ve konaklama ile çok meşgul olur, bu nedenle erken bir tur rezervasyonu yapmak istediğiniz tatili güvence altına almak için en iyi şansı verir. Peri bacalarını görmek için en iyi yer, bölgenin kuzeyindeki Paşabağları'nın yanı sıra Selime bölgesindede şapkasız görülebilir.

Yaz (Haziran-Ağustos)
Kapadokya'da yaz, özellikle geceleri çok serin olabilir. Yılın en büyük ve en iyi gezi zamanlarının gerçekleştiği andır. Çoğu ziyaretçinin bildiği gibi eski bir tarihi ve arkasında manevi bir önemi vardır, bu da izleyicilerini eğitir ve eğlendirir. Kapadokya da yapılacaklar listenizdeyse, dağ sadece Temmuz'dan Eylül ayının başına tırmanmaya açık olduğu için bu yılın ziyaret zamanıdır. Tırmanış için en uygun zaman, nispeten istikrarlı hava koşulları nedeniyle Temmuz-Ağustos sonlarıdır. Bunun dışında gerçekleşen ve en müsait zaman olan balon turu, atv turu ve atlı safari eğlenceleri canlanır.

Sonbahar (Eylül - Kasım)
Kapadokya, sonbaharda havanın hakim olduğu ve daha az kalabalık olduğu için hoş. Sonbahar renkleri Ekim sonundan Kasım başlarına kadar çıkıyor.Ihlara Vadisinde ağaçları yemyeşil kırmızı, turuncu ve sarıya dönüşerek mükemmel bir manzara sunar. Yılın bu zamanında gerçekleşir ve iki hafta sürer. Burada yerel sokak yemekleri ve ürünleri sunan çok sayıda satıcı bulacaksınız. Kapadokya için listenizi işaretlemek istediğiniz şeylerden biri balon turuysa, o zaman bu süre boyunca uçmak şanslısınız demektir.

Kapadokya
Balayı Paketlerimiz

Kapadokya Balayı 2 Paketi
2 kişilik fiyat :
Kapadokya Balayı 3 Paketi
2 kişilik fiyat :
Kapadokya Balayı 4 Paketi
2 kişilik fiyat :
Kapadokya Balayı 5 Paketi
2 kişilik fiyat :

Tripadvisor Yorumları için Tıklayınız.